• News
| 25 grudnia 2017

Rok 2018 rozpoczynamy od współpracy ze składem AprAxjA

AprAxjA to grupa powstała w 2007 roku w Ciechocinku z inicjatywy braci: odpowiedzialnego za teksty i rap PTR'a oraz beatmakera A2d+M'a. Każdy szanujący się zespół powinien mieć swojego Jarobiego White'a. Koncertowy skład ekipy uzupełnia Macias ze swoimi Vestaxami. Pierwszy album AprAxji to zakonserwowane na twardym dysku „Ciasto z bakaliami” zrealizowane w latach 2007-2010, opublikowane ostatecznie w 2013 roku.

1 czerwca 2016 grupa powróciła z koncepcyjnym albumem „Części wspólne”, będącym opowieścią o tęsknocie i przemijaniu. Muzyczne eskapady A2d+M'a po zakamarkach jazzu, soulu i funku przeplatane są krótkimi wypadami w stronę nowoczesnych brzmień, dopełnionymi ciepłymi dźwiękami KORGa Polysix. Teksty PTR'a pełne chaotycznych skojarzeń, rwanych myśli i sugestywnych symboli, zapraszają słuchacza do wspólnej podróży w czasie i przestrzeni, w której pragmatyzm ustępuje miejsca temu, co nieuchwytne.

Rok 2017 przyniósł „Nie będzie tego na żadnej płycie” EP. Niespełna 16-minutowy materiał to hołd złożony kulturze zapożyczeń, nagrany w przerwach od pracy nad pełnoprawnym albumem. Rap pełen follow-up'ów i beaty oparte na klasycznych samplach w apraxyjnej odsłonie to wspólny mianownik wszystkich utworów zebranych w formie darmowej EP-ki.

Gdzieś na obrzeżach Internetu znaleźć można jeszcze „Z kanapy na scenę” EPka wydana własnym sumptem jako Funkcjonalne Rozdwojenie Jazzni na początku 2007 roku. Organiczne hip-hopowe brzmienie i teksty pełne nieoczywistych autobiograficznych skojarzeń to główne składniki apraxyjnych wypieków.

0